< Панютинський професійний аграрний ліцей - Оператор комп’ютерного набору, конторський службовець (бухгалтерія)
Поднять страницу в верх
Понеділок, 27.01.2020, 08:15

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Панютинський професійний аграрний ліцей запрошує на навчання
Новини
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Національна дитяча горяча лінія
Block title
Національна горяча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Оператор комп’ютерного набору, конторський службовець (бухгалтерія)

Професія

Оператор комп’ютерного набору. Офісний службовець (бухгалтерія)

 

Офісний службовець повинен уміти: виконувати роботу з ведення нескладних операцій з обліку майна, коштів, фондів, цінних паперів, підсумків господарсько-фінансової діяльності та тощо на підприємстві, в установі, організації.

Вести на основі прибуткових і видаткових документів касову книгу, звіряти фактичну наявність грошових сум і цінних паперів із книжковим залишком, складати касову звітність. Здійснювати роботу з оперативного обліку готової продукції, витрат сировини, матеріалів, палива, електроенергії, виходів працівників на роботу, понаднормових годин роботи та тощо, готувати відповідну інформацію.

Виконувати реєстрацію бухгалтерських проводок і рознесення їх за рахунками, проводити розрахунки за окремими ділянками бухгалтерського обліку. Приймати і контролювати правильність оформлення первинних документів, готувати їх до лічильного опрацювання.

Бухгалтерський облік - непогрішний суддя минулого, необхідний керівник сучасного і надійний консультант майбутнього у кожному підприємстві. Здатність відповідати сучасним вимогам визначає цінність професії бухгалтера для суспільства. Професійне володіння комп’ютером допоможе виконувати роботу швидко і якісно.

Тому в наш час надзвичайно актуальним є питання підготовки високопрофесійних фахівців за даною професією.

І найголовніше - це поєднання теоретичної підготовки з набуттям практичних навичок.

Вимоги професії до людини 

Поряд з вимогами до здоров’я, робота оператора комп’ютерного набору, конторського службовця висуває певні вимоги до деяких індивідуально-психологічних особливостей працівника.

Успішне вирішення виробничих завдань вимагає від працівника стійкості концентрації уваги, її розподілу і переключення, планування роботи, контролю і регулюванню процесу її виконання. Завдання йому видаються в наочній конкретній формі, а способом їх вирішення є практичні дії. Працівнику необхідно мати достатньо розвинені наочно-образне, словесно-логічне і оперативне мислення, невербальний інтелект, адже повинен пам’ятати багато правил, інструкцій.

Добра і змістовна пам'ять допомагає йому швидко запам’ятовувати, зберігати і відтворювати прочитане, що забезпечує швидкість в маніпуляціях, сприяє підвищенню продуктивності праці. Високий темп роботи вимагає від нього точних і безпомилкових дій, постійної активізації засвоєних знань, правил і використання їх в практичній діяльності. Такого роду професійні завдання пред’являють високі вимоги до наочно-образної і словесно-логічної пам’яті, підвищені вимоги до оперативної, довготривалої та короткочасної пам’яті робітника.

Успішність оператора, конторського службовця залежить також від здатності швидко набирати текст, цифри, будувати графіки, діаграми, вимагає від працівника високої відповідальності, постійної уваги протягом дня, в той же час вона є дещо одноманітною. Важливою умовою успішної діяльності робітника є і високий розвиток певних професійно важливих особистісних якостей, таких як: висока відповідальність, дисциплінованість, вольова саморегуляція, наполегливість, витривалість, самоконтроль. До складу учнів можуть бути зараховані, як хлопці так і дівчата бажаючі отримати дану професію.

Кваліфікаційні вимоги 

Наш навчальний заклад здійснює прийом учнів з професії «Оператор комп’ютерного набору. Офісний службовець (бухгалтерія)» на базі 9 та 11 класів з терміном навчання 3 роки та 1,5 роки відповідно. Навчальним планом з цієї професії передбачено вивчення: бухгалтерського обліку, основ економічного аналізу, економіки підприємства, діловодства та управління документацією, комп’ютерізації облікової інформації, основ роботи на персональному комп’ютері, машинопису, технології комп’ютерної обробки інформації, основ робіт в Internet, основ технічного редагування та оформлення, комп’ютерних систем та мереж, охорони праці, основ галузевої економіки, інформаційних технологій.

Учні ліцею здобувають знання, щоб стати добрим бухгалтером, а саме: набувають практичних навичок правильно комбінувати, точно вираховувати, вести чесний облік роботи підприємства.

Учні опановують стандарти уніфікованої системи організаційно-документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо.

Матеріальна база ліцею дозволяє отримувати ґрунтовні знання і стати справжнім фахівцем.

Кабінет теоретичної підготовки обладнано ПК. Закуплено ліцензоване програмне забезпечення професії, а саме «1С – підприємство» - навчальна версія для теоретичного навчання та комплект для комп’ютерного класу.  До послуг учнів і користування комп’ютерною мережею Internet.

За нових умов господарювання тільки знання новітніх інформаційних технологій дає можливість мати швидку, чесну та повну інформацію про стан підприємства.

По закінченню ліцею учні отримують дипломи кваліфікованих робітників державного зразка з професії «Оператор комп’ютерного набору» - І, ІІ категорії,  «Офісний службовець (бухгалтерія)» - без розряду.

Учні з 3-річним  терміном навчання також отримують атестат про повну загально-середню освіту, що дає їм додаткові можливості вступу до вищих навчальних закладів.

Час навчання в ліцеї зараховується у виробничий стаж.

Перспективи зайнятості

Вірогідність працевлаштування за професією оператор комп'ютерного набору, офісний службовець досить висока за рахунок широкої сфери застосування.

Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже сфера використання персональних комп'ютерів охоплює практично усі види діяльності людини, пов'язані зі сприйняттям, обробкою і передачею інформації і вже зараз неможливо уявити існування людини без електронно-обчислювальних машин.

Професійні знання оператора комп'ютерного набору, офісного службовця  можна реалізувати сьогодні у будь-якій галузі народного господарства.

 

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz