< Панютинський професійний аграрний ліцей - Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського)виробництва, слюсар з ремонту с/г машин та устаткування
Поднять страницу в верх
Понеділок, 27.01.2020, 08:18

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Панютинський професійний аграрний ліцей запрошує на навчання
Новини
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Національна дитяча горяча лінія
Block title
Національна горяча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського)виробництва, слюсар з ремонту с/г машин та устаткування

Професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва.

Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.

Водій автотранспортних засобів категорії "С"»

Професій знаємо чимало:

Шахтар, геолог, вчитель і пілот,

Творець віршів і майстер по металу, -

Прекрасні всі, найкраща ж – хлібороб!

 

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – це складна і цікава професія, яка в сучасних умовах дуже потрібна на селі. Велике різноманіття с/г механізованих робіт, насичення сільськогосподарського виробництва сучасними засобами механізації висувають підвищені вимоги до механізаторських кадрів. Сучасний механізатор має бути висококваліфікованим спеціалістом, який вміє працювати на різноманітних сільськогосподарських машинах. Зараз використовується дуже багато нової техніки, в тому числі й іноземного виробництва, тому спеціаліст повинен мати не тільки добру професійну, але й високу загальноосвітню та політехнічну підготовку. Він повинен мати технічне мислення і творчі здібності, які дозволять йому розширювати свої знання, успішно оволодівати новою технікою.

В сучасних умовах, коли селяни мають землю у приватній власності, особливо актуальна професія тракториста-машиніста. Крім того, будь-який спеціаліст с/г виробництва не може в повній мірі виконувати свої функції, не маючи теоретичних знань та практичних навичок у сфері механізації сільського господарства. Важливим в цій професії є ще й те, що нова техніка значно поліпшила умови важкої праці тракториста-машиніста. Нині він має можливість працювати в комфортних умовах.

Вимоги професії до людини 

 Праця тракториста-машиніста пов’язана з керуванням транспортним засобом та с/г машинами. Тракторист повинен знати: будову трактора, його вузлів та систем, технологію виконання механізованих робіт, особливості використання причіпної та навісної техніки, технологію та методи вирощування сільськогосподарських культур, правила техніки безпеки та прийоми безпечної роботи з різними механізмами, норми виробничої санітарії. Професія тракториста-машиніста має певні вимоги. Важливо мати точний лінійний, кутовий і об’ємний окомір та високий рівень слухової чутливості. Тракторист-машиніст повинен вміти добре розподіляти увагу між оточуючою ситуацією, показниками приладів та положенням механізмів керування. Він повинен вміти концентрувати та переключати увагу, щоб одночасно слідкувати за роботою трактора і роботою с/г машини. Технічне мислення, наочно-образна пам’ять і просторове уявлення допомагають трактористу-машиністу швидко орієнтуватися в різних умовах. До складу учнів можуть бути зараховані, як хлопці так і дівчата бажаючі отримати дану професію.

Кваліфікаційні вимоги

Наш навчальний заклад здійснює прийом учнів з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва»  на базі 9-и класів з терміном навчання 3 роки. Навчальним планом з цієї професії передбачено вивчення: агротехнології, будови тракторів, сільськогосподарських машин, системи технічного обслуговування та ремонту с/г техніки, будови та експлуатації вантажних автомобілів, основ керування автомобілями та безпеки дорожнього руху, правил дорожнього руху, електротехніки, технічного креслення, професійної етики та культури водіння, охорони праці, інформаційної технології, основ галузевої економіки і підприємництва.   

Для навчання в ліцеї з професії є обладнані кабінети, лабораторії, майстерні, які укомплектовані стендами, наочними посібниками, інструментом, вимірювальними приладами, робочими місцями.

Професійно-практична підготовка учнів охоплює:

· виробниче навчання в майстернях, де учні послідовно набувають первинних знань та вмінь виконання робіт;

· виробниче навчання безпосередньо на підприємствах з метою одержання професійних умінь і навичок оволодіння сучасною технікою, інструментами, технологією; опанування прогресивних форм організації праці; здобуття навичок самостійного якісного виконання робіт та контролю;

· для вдосконалення набутих знань, умінь і навичок виробничу практику учні проходять в трудових колективах кращих господарств Лозівського, Сахновщинського, Близнюківського, районів.

По закінченню ліцею учні отримують дипломи кваліфікованих робітників державного зразка з професії:

1. «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Категорії "А1",  "А2",  "В1", 

2. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування - 2 розряд

3. Водій автотранспортних засобів. Категорія "С"

 Учні також отримують атестат про повну загально-середню освіту, що дає їм додаткові можливості вступу до вищих навчальних закладів.

Час навчання в ліцеї зараховується у виробничий стаж.

Перспективи зайнятості

В зв’язку з стрімким розвитком сільського господарства в нашій країні, модернізацією с/г господарства, попит на спеціалістів за цією професію  є актуальним. Підвищення 

ефективності використання сільськогосподарської техніки значною мірою залежить від кваліфікації спеціалістів. Тільки висококваліфіковані механізатори, які повністю оволоділи сучасною технікою і технологіями, можуть забезпечити високоякісне виконання сільськогосподарських робіт згідно з агротехнічними вимогами.

 
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz